Jdi na obsah Jdi na menu

S Tebou se dračích lodí nebojím

2. 6. 2008

ObrazekAni jsem si neuvědomila, ale tato akce začala ve stejném roce, kdy já sama jsem rakovinou prsu onemocněla.  V té době onkologické pacienty společně vystoupily na horu Sonnblick v Rakouských Alpách. Každý ročník je jiný a následovalo: Plaveme prsa - 2003, Vyšlápneme si taky - 2004, Kolem s kolem - 2005, Proplujeme spolu peřejí - 2006, Až na vrcholky, hor, kopců , kopečků- 2007. A jak se ta letošní akce podařila, prostě byla skvělá !!!

Zástupkyně pacientských organizací, jejich rodinní příslušníci, kamarádi  se sešli  v Žlutých lázních.  Počasí vyšlo na jedničku, sluníčko po celou dobu akce krásně svítilo.

A že bylo opravdu výborně uvidíte na fotkách tváří ve fotogalerii.
Na Dračích lodích jsme zdolaly ve společných zápoleních Vltavu. A co je to vlastně Dračí loď?
Dračí loď (délka 12,5 m, váha cca 250 kg ) má tvar otevřené kanoe s dračí hlavu na špici a ocasem na zádi. V sestavě je max. 20 vsedě pádlujících závodníků ( 10 nalevo + 10 napravo) + bubeník, který sedí na špičce čelem k posádce a udává rytmus údery do bubnu + kormidelník stojící na zádi a řídící směr.

Mě osobně tato akce vždy potlačí hodně dopředu, vidím co spolu dokážem, setkám se z lidičkami z celé ČR. Přesto, že jsme prošly tímto onemocněním jsme plné elánu a usměvů.

Naší nové p. ředitelce Aliance českých organizací a žen s rakovinou prsu Míši Beránkové se její první akce povedla a Hance Jírovcové, která byla koordinátorkou taky. Díky holky!

Na příští rok zase a jsem zvědavá co na nás opět vymyslíte!

Evik

ObrazekUF, UF, UF, UŽ NEMŮŽU

A TO MĚ JEŠTĚ ČEKÁ CESTA DO HAVÍŘOVA!!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

EVIK - Pro Janu

4. 6. 2008 22:39

Jani, je až neuvěřitelné co člověk dokáže. Jela jsem tam s tím, že budu jako divák. Nějak se zvrtlo a byla jsem na lodi. Plula jsem po Vltavě s Váma a ani jsem neměla strach a to jsem strašpytel. Domu jsem jim psala , že se mnou to bude ponorka. Většinou jsem u těchto akcí bylo jako spoluorganizátor, ale vždy mě to bavilo. Když jely holky na raft, tak jsem byla v lázních a holky se mnou na pokoji skládaly hesla a já je posílala SMS. Minulý rok jsem byla v nemocnici ze srdcem, tak bych si ani nepomyslela, že letos polezu na nějakou dračí lod. Pozdravuji Benkonky a pokud máte nějakou fotku, kde jsem já, prosím pošlete!Držte se a posílám hooodně zdravíčka.papalala Evik

EVIK - Odpověd pro wiki

4. 6. 2008 22:32

Bylo to na rychlo vubec jsem tam neměla být, ale jsem ráda, že jsem jela. Bylo super!!Ta atmosféra se musí zažít.Evik

Jana - BENKON - Dokážeš to taky - určitě!

4. 6. 2008 19:20

Ahoj Eviku, jsi obdivuhodná, vyzařuje z Tebe energie. Jak jsem se zde dočetla, v roce 2002, kdy Ty jsi onemocněla, tak já dokázala vyšplhat s vypětím všech sil spolu s kamarádkami z celé republiky na Sonnblick, vysoký 3105 m! Dodnes mám hřejivý pocit a věřím, že nás budou následovat další ženy, které se momentálně ocitly po prodělané nemoci a nepříjemné léčbě na dně:
"Nejdůležitější v životě není zvítězit, ale bojovat! Hlavní není vyhrát, ale odvážit se bít!" Jana

Libuše-wiki - Sraz

4. 6. 2008 17:37

Příště dej vědět dříve kdy a kam jedeš. Ráda se přidám.

Daniela - Byly to krásné dva dny

3. 6. 2008 1:01

Není to hroch ale nosorožec, zato krásná fotka. Opět ti Evi děkuji, že jsi dala fotky na stránky, potěšila jsem se ještě vzpomínkami na dva krásné dny s vámi všemi na Žlutých lázních. Měj se moc dobře, hodně zdraví a držím palce. Daniela