Jdi na obsah Jdi na menu

S Tebou se dračích lodí nebojím

2. 6. 2008

ObrazekAni jsem si neuvědomila, ale tato akce začala ve stejném roce, kdy já sama jsem rakovinou prsu onemocněla.  V té době onkologické pacienty společně vystoupily na horu Sonnblick v Rakouských Alpách. Každý ročník je jiný a následovalo: Plaveme prsa - 2003, Vyšlápneme si taky - 2004, Kolem s kolem - 2005, Proplujeme spolu peřejí - 2006, Až na vrcholky, hor, kopců , kopečků- 2007. A jak se ta letošní akce podařila, prostě byla skvělá !!!

Zástupkyně pacientských organizací, jejich rodinní příslušníci, kamarádi  se sešli  v Žlutých lázních.  Počasí vyšlo na jedničku, sluníčko po celou dobu akce krásně svítilo.

A že bylo opravdu výborně uvidíte na fotkách tváří ve fotogalerii.
Na Dračích lodích jsme zdolaly ve společných zápoleních Vltavu. A co je to vlastně Dračí loď?
Dračí loď (délka 12,5 m, váha cca 250 kg ) má tvar otevřené kanoe s dračí hlavu na špici a ocasem na zádi. V sestavě je max. 20 vsedě pádlujících závodníků ( 10 nalevo + 10 napravo) + bubeník, který sedí na špičce čelem k posádce a udává rytmus údery do bubnu + kormidelník stojící na zádi a řídící směr.

Mě osobně tato akce vždy potlačí hodně dopředu, vidím co spolu dokážem, setkám se z lidičkami z celé ČR. Přesto, že jsme prošly tímto onemocněním jsme plné elánu a usměvů.

Naší nové p. ředitelce Aliance českých organizací a žen s rakovinou prsu Míši Beránkové se její první akce povedla a Hance Jírovcové, která byla koordinátorkou taky. Díky holky!

Na příští rok zase a jsem zvědavá co na nás opět vymyslíte!

Evik

ObrazekUF, UF, UF, UŽ NEMŮŽU

A TO MĚ JEŠTĚ ČEKÁ CESTA DO HAVÍŘOVA!!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

AScouroArepe - Blood Pressure - Taylor & Francis Online

8. 10. 2018 4:52

Torsion bras de quelqu'un est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre determination bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-generique-10mg-prix/

Arailiathy - Blood arm-twisting: What is healthy

28. 7. 2018 7:52

Poids est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre determination bat, il pompe le sang par vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/acheter-cialis-pas-cher-nantes/

EVIK - Pro Janu

4. 6. 2008 22:39

Jani, je až neuvěřitelné co člověk dokáže. Jela jsem tam s tím, že budu jako divák. Nějak se zvrtlo a byla jsem na lodi. Plula jsem po Vltavě s Váma a ani jsem neměla strach a to jsem strašpytel. Domu jsem jim psala , že se mnou to bude ponorka. Většinou jsem u těchto akcí bylo jako spoluorganizátor, ale vždy mě to bavilo. Když jely holky na raft, tak jsem byla v lázních a holky se mnou na pokoji skládaly hesla a já je posílala SMS. Minulý rok jsem byla v nemocnici ze srdcem, tak bych si ani nepomyslela, že letos polezu na nějakou dračí lod. Pozdravuji Benkonky a pokud máte nějakou fotku, kde jsem já, prosím pošlete!Držte se a posílám hooodně zdravíčka.papalala Evik

EVIK - Odpověd pro wiki

4. 6. 2008 22:32

Bylo to na rychlo vubec jsem tam neměla být, ale jsem ráda, že jsem jela. Bylo super!!Ta atmosféra se musí zažít.Evik

Jana - BENKON - Dokážeš to taky - určitě!

4. 6. 2008 19:20

Ahoj Eviku, jsi obdivuhodná, vyzařuje z Tebe energie. Jak jsem se zde dočetla, v roce 2002, kdy Ty jsi onemocněla, tak já dokázala vyšplhat s vypětím všech sil spolu s kamarádkami z celé republiky na Sonnblick, vysoký 3105 m! Dodnes mám hřejivý pocit a věřím, že nás budou následovat další ženy, které se momentálně ocitly po prodělané nemoci a nepříjemné léčbě na dně:
"Nejdůležitější v životě není zvítězit, ale bojovat! Hlavní není vyhrát, ale odvážit se bít!" Jana

Libuše-wiki - Sraz

4. 6. 2008 17:37

Příště dej vědět dříve kdy a kam jedeš. Ráda se přidám.

Daniela - Byly to krásné dva dny

3. 6. 2008 1:01

Není to hroch ale nosorožec, zato krásná fotka. Opět ti Evi děkuji, že jsi dala fotky na stránky, potěšila jsem se ještě vzpomínkami na dva krásné dny s vámi všemi na Žlutých lázních. Měj se moc dobře, hodně zdraví a držím palce. Daniela