Jdi na obsah Jdi na menu

Já a rakovina - Stanislava

25. 11. 2007

Já a rakovina

Jmenuji se Stanislava a můj příběh se stal v době, kdy to člověk nejmíň očekává.V mém životě byly chvíle, na které se nevzpomíná dobře, ale na druhou stranu chvíle, které mají co říci i po létech. Bohužel chvíle předloňských Vánoc patří mezi ty, které bych ze svého života vymazala.

 


ObrazekDíky nemoci, která mě dostala docela na dno mých sil. A nejen mě, ale i mou rodinu, která mi byla oporou, pro kterou stalo žít a bojovat.

 

Bylo mi 39let, kdy mi byl vyřčen ortel rakovina, psal se rok 2005 bylo právě před vánoci, kdy jsem podstoupila operaci. Musím přiznat, že jsem tomu nevěnovala moc velkou pozornost a byla sem celkem v pohodě, neboť sem stále věřila, že se to už vyřešilo.Po hystologickém nálezu byla skutečnost jiná. A jaká? Ta nejhorší!!!!

 

Myslela jsem, že je konec. Ale omyl byl to teprve začátek boje, boje, který sem hodlala vyhrát! Poté co se zjistilo, že mám metastáze i v uzlinách, proběhla v roce 2006 další operace uzlin, které již byly negativní.

V polovině ledna 2006 následovala moje první chemoterapie, kterou jsem ambulantně nezvládla. Proto mě každé tři týdny čekala hospitalizace na tři dny ve fakultní nemocnici v Ostravě Porubě.  Po šesti chemoterapiích následovalo ozařování, které sem podstupovala dva měsíce pět dní v týdnu.


Časem sem jsem si na všechno zvykla, ale mrzelo mě, že to co mě trápí nemám komu říct. Svou rodinu sem já a má nemoc trápily už dost. Tak sem jednoho večera, sedla k internetu a začala sem hledat informace o mé nemoci, léčbě, kterou sem právě podstupovala, a hledala sem lidi, které potkalo to samé co mě. Postupem času sem se seznámila s velkým množstvím těchto nešťastníků. Jedním z nich byl ing. Jan Nachtigal, který prožil rakovinu lymfatických uzlin. Díky této nemoci založil internetové stránky www.osudy.cz – začeš mu velmi děkuji, které popisovaly tato onemocněni. Na těchto stránkách sem trávila spoustu času. A zjistila sem, že nemoc jménem rakovina prsu je docela velkým problémem mnoha žen.


ObrazekTeď se snažím dát do kupy. Mám dvě dospělé dcery Radku a Janu, které mi hodně pomohly a stálé pomáhají, mám taky skvělého manžela Břeťu, jenž při mně zůstal bez ohledu na mou nemoc. Mí rodiče mi taky velice pomohli a vůbec všichni mí známí. Stáli při mně a bylo jim jedno, že mi musí krájet chleba, podávat věci a se vším pomáhat. Vše dělali s ochotou. Nikomu z nich nevadila má holá hlava ani kruhy pod očima. Všem sem moc vděčná.

 

 

Do nového roku sem si dala předsevzetí. Budu cvičit! Psychicky i fyzicky samozřejmě pod odborným dohledem. A budu chodit mezi lidi. Jsem sice na invalidním důchodě, ale věřím, že se jednou zcela zdravá vrátím do práce a k normálnímu životu. Vím, že to chce všechno čas, ale já a moje rodina nad tou „potvorou“ vyhrajeme.


Podzim 07

Už jsou to dva roky kdy jsem po operaci prsu.

Dnes navštěvuji Onko klub v Opavě (www.onko-isis.estranky.cz) , který sdružuje lidičky s onkologickými nemoci z celého okolí.


Já ačkoli sem si myslela, že je vše na nejlepší cestě k úplnému uzdravení přišla další rána osudu - výsledky z genetiky! Které ukázaly, že v sobě nosím zmutovaný gen BRCA1, jenž přispívá k rakovině prsu a rakovině vaječníků.

Takže mě čeká operace, při které mi budou odebrány vaječníky, vejcovody a také děloha. Není jiná možnost jak předejít recidivě rakoviny.

Těm kteří onemocní: nezoufejte je nás víc a společně to zvládneme.


VŠEM PŘEJI HODNĚ ZDRAVÍČKA A LÁSKY PLNÉ SRDÍČKA


(pokračování v roce 2008)

 

STANISLAVA

 

 

Zdravím všechny, kdo navštěvuje tyto stránky.
Slíbila jsem pokračování v r. 2008 .Tak tady je a není to zrovna pokračování, které bych si já přála. Měla jsem jet do lázní a před nástupem nic závažného (jen) obvyklé půlroční kontrolní sono prsu. A stalo se to, že dnes po onom sonu  je to, akorát měsíc se připravuji na další operaci nádoru, který po biopsii je pozitivní. Tak se ta potvora vrátila i když ne do stejného prsu.
Závěr, jsem docela na dně, doma se s tím má rodina hodně spatně vyrovnává a nejvíc snad moje maminka, která si dává vinu, že mi to dala do vínku.
A na všem se má vidět i něco pozitivního. A tím jsou slova mé dcery Jany "Víš kolik platí jiný ženský za to, že budou v pase štíhlejší a za nová prsa? A ty  to budeš mít ! " Ano pokud vše dobře dopadne, měla bych nastoupit do Brna na plastickou chirurgii a to docela brzy .
Tak jak se říka tím posr.....nahoru .
HURÁ DO BOJE VÁLKA NESKONČILA .

 STÁŇA
 

Stáni držím palečky!!!!

 

Další pokračování:

Toto je jen malé pokračováni toho co teď prožívám  detaily a víc informací někdy později

Až bude víc síly o tom všem psát.

Situace na bitevním poli je asi taková:

Strategie: jít do všeho s vervou.

Dne 16. 6. 08 byl nepřítel poražen zbraněmi toho největšího kalibru - desetihodinovou operací  na plastické chirurgii v Brně .

Dne 10. 7. 08 menši oprava znekrotizované tkáně, která se nahradila novými štěpy - ty se ujaly naštěstí dobře.

Udělení medailí: brněnským generálům za dobře zvládnutý zákrok.

Zbraně: skalpel, štěstí, odvaha.

Zisky: mám méně tuku na břiše, nová prsa - sice nejsou ještě výstavní, ale po kosmetických úpravách budou k světu.

Ztráty: Ano!!! Jsem unavená, sama jizva, ale jsem tady a žiju!!  - bylo to  velmi bolestivé, rány mám hluboké jak na duši tak na těle.

Členové armády:  lékaři, sestřičky, rodina a všechny spřízněné dušičky, které četly a budou číst tento příběh  na stránkách OSUDY a Evikových stránkách. 

Dnes 28. 7. 08 jsem měla vojenskou poradu  na onkologii Ostravě, kde se bude rozhodovat o dalším válečném tažení. Bude či nebude další léčba???????

Výsledek jednáni bude znám za několik dní. 

Dnes 31. 7. 08 jsem se dozvěděla, že mě nemine boj. Čeká mě ještě ozařování

Cíl bitvy: nekompromisně VYHRÁT!!! 

Přeji Všem hodně zdaru

Staňa

Stáni drž se!!!!

Evik

--------------------------------------------------

Další pokračování dne 26. 10. 2008 

NĚCO CO NÁM NIKDO NEŘEKNE.

Pár postřehů, které Vám možná pomůžou se řádně připravit . Jsem jak již z mnoha Vás četlo po plastice prsou. Lékaři s Vámi probírají co se bude dít, co kde Vám uříznou, co přešiji jinam, že je to běh na dlouhou trať.

To jsou velmi důležité informace.

ALE TO!!! Že následně po několika dnech po operaci dostanete stahovací kalhotky, které jsou až po hrudník a jsou tak moc nepohodlné: stahují a v letních dnech je v nich nesnesitelné vedro. Jenomže nemít je, hrozila by pooperační kýla . CENA takových kalhotek je „jen“ 740 Kč , které si samozřejmě zaplatíte samy.

Připravte se, že sprcha po operaci dlouho nebude možná. U nás doma se proto zapojila celá rodina - omývali mě, tak abych nenamočila svá nová prsa, to tak asi po dobu dvou měsíců ( než mi lékaři dali svolení normálně se sprchovat).

Dál je důležité, aby se jizvy dobře hojily, což znamená poslouchat rady lékařů co a jak, jakou mastí mastit atd. Ano v nemocnici Vám udělají převaz, jste v erárním prádle, ale jak doma? Namastit, ano dá se tam krytí, ale to často prosakuje a propouští mastnotu a tak se stává že trika doma jsou flekatá a umaštěná.

Co tedy na sebe, když se jde někam třeba k lékaři?

Je řešení a docela jednoduché. Mám kojící kamarádku, která mě, aniž by o tom věděla, přivedla na skvělý nápad. Když si koupíte do podprsenky VLOŽKY PRO KOJÍCI ŽENY máte problém vyřešen.

Dají se krásně přilepit i k podprsence a co je hlavní, neprosáknou. Dnes jsem pátý měsíc po oné operaci a stále nosím ty stahovací kalhotky, cítím se v nich jistější a taky pevnější.

Nevím, jakou máte zkušenost při ozařováni, ale já co se týká informací – co? čím ? a jak?  mazat opravdu nevěděla a nikdo se neobtěžoval mi to sdělit. To jak bylo odpovězeno v dotazech na stránkách OSUDU, že na ozařovnách Vám dají masti atd. V mém případě pravda nebyla. Nevím sice kde, ale možná tomu tak někde je. Teď jsem procházela ozářkama již podruhé, tak už jsem věděla, že musím mazat od samého začátku a nečekat až bude problém. Mě se osvědčilo používat CALCIUM MAST.

Ne, že bych si chtěla stěžovat,  jsou to přece jen malé věci, ale naše zdravotnictví má stále co zlepšovat. Pacient by měl být v první řadě člověkem a až poté pořadovým číslem, které podá třiceti korunový kupon, aby bylo vůbec ošetřeno.

Víte, já léta pracovala jako pečovatelka u vozíčkářů v bytech, poté nějaký ten pátek jako ošetřovatelka na lůžkovým odděleni, kde byli převážně lidé taky na vozících. Já tu práci měla ráda, ano někdy to bylo hodně náročné, ale vidět některé pacienty jak se postaví na nohy a odejdou zase po svých, díky pomoci nás ošetřovatelů, mi dělalo obrovskou radost.

A proto se musíme postavit na nohy taky a taky zvítězit.

 

ObrazekStáni díky.

Evik

 

Jak jen začít ?
nejsem náboženský založená, ale jak pravil Bůh víra tvá tě uzdraví. Ježíš ten dělal zázraky v uzdravení. Hitler všechny nemocné a chromé posílal do plynu a dnes ?
 

Vás uzdraví posudkový lékař který se řídí likvidační vyhláškou p.Julinka.

Já si toto onemocnění nevybrala dvakrát mám léčbu za sebou následně po zjištění genové zatížeností jsem podstoupila 6 operací udělala vše proto, abych byla na živu. Nevím ale zdravý člověk nechodí na lymfomašaže pro otoky rukou, nebašti hormony na utlumeni zbytkových ženských hormonů, není unavený při větší námaze, zdravý člověk nenosí návleky na obou pažích, nemá problémy se stolicí a zničenými střevy po chemoterapii, s močí po odtraněni dělohy a vaječníků kolik je z nás co celé noci nespí a ráno padají únavou ?

Je nás s takovými problémy  hodně, ale to s rakovinou nemá nic společného jak jsem se dověděla. Důležité byly výsledky markru a to, že mam sono břicha, prsu dobré a jsem mladá pouhých 44let. 

A tak se stál zázrak páni doktorka mě řekla, že jsem zdráva a tudíž na plný úvazek do práce a to je ta likvidace vyčerpat organizmus natolik, aby člověk po krátké době chcip na metastáze.

Takový narkoman si vše způsobí sám vědomě si ubližuje dostává veškeré nádobíčko zdarma, aby bobeček neublížil, no a kdyby nehodou jde se léčit, kde se jen opět fláká, vyleze nakazí se aids a ejhle je vážně nemocný a má důchod, alkoholik? Opět chlastá sám ze své vůle a taky když prochlastá játra tak hold má důchod. Jen onkologický pacient si to vybrat nemůže je vydán popravní četě posudkovým lékařům a pod velením pana ministra zdravotnictví.

Já osobně nemám sílu být osm hodin fyzické práce a s tím co mám za sebou ani práci nedostanu, a tudiš bez peněz třeba jen za léky hold nebudu mít a tak co bude dál?

Psychycky jsem již teď na dně a až budu muset běhat po lékařích a po úřadech mě ubije i fyzicky. Měla jsem již domluvenou práci na pár hodin v  chráněné dílně a co jsem zdráva mě odstřihli i od této možnosti. Víc neni co bych dodala řečeno bylo vše.

Stáňa - srpen 2010

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Petr - Tip na knihu zdarma

14. 10. 2015 13:15

Zdravím, přidávám tip na knihu zdarma o Andské fytoterapii, jmenuje se Vilcacora léčí rakovinu a mě osobně dost rozšířila obzory. Psát si o ni můžete na mail: amc@ginet.cz

MATIČKA - NEMÁM JEŠTĚ VYHRÁNO,ALE BOJUJI

21. 5. 2014 12:48

AHOJ VŠEM,CO BOJUJÍ S TOUTO ZÁKEŘNOU NEMOCI,I JÁ JSEM PŘED ROKEM,BOJOVALA,S TOUTO MR..... ASI NEMAM JEŠTĚ VYHRÁNO,ALE ZATIM MÁM DOBRÉ VÝSLEDKY S ONKOLOGIE.PSAL SE ROK 2013 A PO PROHLIDCE NA MAMOGRAFU MI ZJISTILI RAKOVINU,VŠE SE ODEHRALO,TAK RYCHLE,ŽE JSEM ANI NEMĚLA ČAS,PŘEMÝŠLET NAD TÍM,CO BUDE DAL ATD.V KVĚTNU MI UDĚLALI ABLACI PRSU( UŘÍZLI MI CELÉ PRSO)ALE DIKY TOMU JSEM ASI TADY NA SVĚTĚ,BYLO TO TĚŽKÉ ROZHODOVÁNÍ,ALE ŽÍT JSEM CHTELA A MÁM PRO KOHO.A TO JE DULEŽITÉ,NECHCI PSÁT JEN O MĚ,ALE CHTELA BYCH POMOC OSTATNÍM ŽENAM,KTERÝCH SE TO TÝKÁ,JSOU JEN DVĚ MOŽNOSTI,BUD BOJOVAT A NEBO TO VZDÁT,JINÁ MOŽNOST NENÍ,NESMÍTE MYSLET NATO ŽE JSTE NATO ŠPATNĚ,JAK SE VZDÁTE JE KONEC,RÁDA BYCH POMOHLA,TĚM CO TO POTŘEBUJÍ,PROTOŽE VÍM JAKÉ TO JE,HODNĚ ÚSPĚCHŮ

stanislava - Re: NEMÁM JEŠTĚ VYHRÁNO,ALE BOJUJI

22. 5. 2014 15:43

ahoj hezky je to napsano ale myslim že by bylo fajn kontaktovat evu na jeji imeil a napsat ji a ona vaše povídani da do kolonky přiběhy kde to bude přistupnějši i jinym děvčatum a tim se jim pomaha přeji bzrké uzdravení stana

Evik - Re: NEMÁM JEŠTĚ VYHRÁNO,ALE BOJUJI

23. 5. 2014 14:21

Moje milá Matičko,
celý život je jen boj, tak jej bojujme.držím palečky a pokud bys chtěla napsat svůj příběh, ráda jeje zveřejním na těchto stránkách. Ono takové příběhy nejednu povzbudí. Držím pěsti v léčbě. Evik

Evik - Pro všechny!!!

26. 10. 2008 21:00

Minulý týden jsem se setkala se Stánou. Je fajn ženská plná elánu. Ani si nedokáže představit jak pomáhá jiným, které čeká plastická operace. Stáni dík
pište i vy jak bojujete a pokračujete! Ráda dám pokračování vašeho příběhu!

Evik - Poděkování

2. 8. 2008 17:43

Stáni děkuji za pokračování příběhu.držím palečky až zvládneš léčbu. Myslím na Tebe!!!Evik

jitka.kotenova@seznam.cz - stano napiš

11. 4. 2008 11:16

ahoj stano, naladu mam a jsem rada,že ses ozvala,pokud budeš chtit, napis mi prosim na moji adresu,ja jsem ji napsala pred tim spatne,
tel 382 27 00 53, 777 038 282

MAMIK - pro jitku a všechny

4. 4. 2008 23:21

ahojky jitko
pokud budeš mit naladu a chut pokecat tak se ozvi rada
popovidam
NIŽE UVEDENE ICQ JE ŠPATNE OMLOUVAM SE
NOVE ČISLO JE: 377711823 DĚKUJI ahojky stana

jitka kotenovaá - rakovina vaječníků

4. 4. 2008 13:09

mám za sebou náročnou operaci 18.10.2007, byly mi odebrány vaječníky v jednom byl zhoubný nádor,bylo to zjištěno při operaci, takže mi šlo z bříška vše ven, naštestí hystologie ukázala,že nikde jinde nic není,mám za sebou chemoterapi a ted se belhám zpět,mám hrozný strach, prosím ozvěte se mi někdo s touto diagnozou,jitka.kotenov@seznam.cz

pro Simču - MAMIK

4. 3. 2008 21:47

Ahojky rada ti posilam svuj email a třeba i icq .přiji ti at se daři a uzdravuj. tady je SOravska@seznam.cz a icq je 377711832 ahojky Stana

EVIK - pro Simču

4. 3. 2008 12:48

Pokud by sis chtěla pokecat tak na těchto stránkách v kontaktech najdeš i moje ICQ a meil tak napiš.
Pokud budud moct v něčem poradit tak poradím a nebo klidně jenom pokecáme!! Přeji hodně sil a bojuj stojí to za to!!!
Evik

Simona - Držím palce

4. 3. 2008 12:40

Přeju všem tady brzké uzdravení,taky bojuju už od září.Hrozně ráda bych si tu s někým dopisovala ,ale nevím jak.Na stránkách Osudy nejsou nikde emailové adresy.Můžete mi poradit,jak na to? Děkuji Simona amonisko@seznam.cz

Jana - to zvládneš

10. 1. 2008 12:10

neboj se ta hysterektomie stojí za klid který potom příjde vím to z vlastní skušenosti a přeju moc síly a štěstí

Izabela - To zvládneš.

4. 1. 2008 22:54

To ufiknutí dělohy a vaječníků, je oproti tomu, co jsi prožila a co jsem prožila i já, naprostá brnkačka.
Já měla tu výhodu, že jsem tu hysterektomii prodělala asi 4 roky před nálezem rakoviny prsů.
Věř mi, nic to není...já deset dnů ve špitále, bezva parta žen a byla jsem pak v naprosté pohodě. Zvládneš to, držím ti palce.

Ogi - Neboj!

2. 1. 2008 18:19

Stani té druhé operace se neboj,budeš pak klidnější,že se "dole" nic neděje.Já měla nádor na vaječníku,taky mi ze dne na den vše vzali,měla jsem pak rychle návaly,které se až teď po 2,5 letech trošku daly na ústup.Ale je v tom i + a to takové,že ušetříš za "hygienické potřeby" a odpadne ti premenstruační syndrom,žádné bolesti břicha.Ano,i pozitiva si v těch nejhorších věcech musíme umět najít.Tak hlavu vzhůru,všechno bude OK!!

Evik - Poděkování

25. 11. 2007 12:56

Stáno, děkuji za příběh a držím palečky u operace, neboj, musí to být dobré
Evik