Jdi na obsah Jdi na menu

Příběh Jarky z Mostu

3. 9. 2007

Příběh - Jarka z Mostu

Chtěla bych se tady podělit se svým životním příběhem i když není nijak veselý.

V říjnu 2003 byl u mého manžela, kterému bylo 48 let objeven karcinom tlustého střeva na jehož následky i přes veškerou snahu lékařů zemřel v září 2004. V říjnu 2004 se u dcery 19 let objevila M. Hodgkinsova choroba, prodělala chemoterapii a ozářky, které ukončila v květnu 2005.

Během její léčby jsem si nahmatala bulku v levém prsu, navštívila jsem gynekologa, který mne ihned odeslal do mamologické poradny. Tam mne poslaly na mamograf a následné sono, výsledky nebyly jednoznačné, tak Obrazekjsem podstoupila vyjmutí bulky v lokálním umrtvení. Po histologii přišla pro mne již předem vytušená jobovka - zhoubné bujení.

V květnu 2005 jsem podstoupila kvadratomii a vyjmutí axilly a čekala jsem na výsledek histologie. Výsledek byl prsní žláza napadena okrajově, axilly negativní. Podstoupila jsem pouze ozářky. V září 2005 jsem podstoupila preventivně gynekologickou operaci (odebrání vaječníků a dělohy) histologie byla úplně v pořádku.

Nyní se s dcerou cítíme dobře a snad se k nám už naše zdraví neotočí zády. Po této době se divím, že jsem vše zvládla bez psychické újmy a zjišťuji, že člověk opravdu neví co je vůbec schopen unést dokud se s touto realitou nesetká. Zjišťuji, že pořekadlo "Co tě nezabije ,to Obrazektě posílí." má opravdu smysl.

Přeji všem zúčastněným ať se nebojí o své nemoci mluvit, hrozně to pomáhá. Mně ještě navíc pomohl náš malý zvířecí miláček – pes, který mně rozveseloval v těch nejhorších životních situacích a nikdy mně nenechala klesnout až na dno.

Potom jsem při brouzdání po netu našla fórum a zjistila jsem, že už na nic s pomocí druhých nebudu úplně sama, i když bydlíme každá na jiném konci republiky.
Je to velmi uklidňující.

JARKA


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Evik - Představení Jarky

9. 10. 2007 10:13

Jarko, moc Tě obdivuji jsi silná žena. Známe se z četu Aliance českých organizací a žen s rakovinou prsu a byla jedna z prvních babanetek. Je faj ženská a taky asi stejně ukecaná jako já. I když bydlí na druhém konci republiky pokud mi je ouvej,což je někdy každému Jarka je vždy ten človíček s kterým si jak se říká vyliju srdíčko bud přes skype nebo ICQ. Nemá to v životě lehké, ale bojuje se svými dcerami ve kterých má největší oporu. Jarko díky, že jsi