Jdi na obsah Jdi na menu

Příběh Marjánky

3. 9. 2007
Další příběh, který mi přišel dne 20.7.2007 od Marjánky
( po domluvě s ní ho můžu zveřejnit) 
Ahoj Eviku,
jmenuji se Marie a čas od času otevřu fantastické stránky babanetek a několikrát jsem Vás prosila o radu. Nyní jsem narazila na Tvojí adresu a stránky a tak využívám Tvojí nabídky na pokec.

Naše osudy jsou téměř shodné. Jsem sice starší než ty, s rakovinou jsem si nikdy nedělala vrásky a myslela jsem si také, že se mě tato nemoc netýká a to i proto, že stejně jako u Tebe široko daleko v našem příbuzenstvu ani Obrazekrodině nikdo touto nemocí neonemocněl.

V r. 2004 v květnu jsem šla na preventivní mamograf, bylo tam snad sto žen, každá nervózní, že to vůbec neubývá a mě stále výsledky neříkali. Asi po třech hodinách čekání jsem se naštvala a sestře ostře vytkla, co že jako se mnou bude. Ta mě řekla, že pan doktor na sonografii mě chce ještě vyšetřit. Zase mě nic nedocvaklo, byla jsem přesvědčená, že to je asi běžný postup z důvodu mého věku. Pak mě zavolali, zavolali na pomoc doktorku a na můj dotaz mě řekli, že je tam něco co tam být nemá a je nutný odběr.
Ten jsem podstoupila 9. června, výsledek mě úplně rozhodil, hned mě naplánovali operaci na 24. června a šla jsem domů. Musím Ti říct, že nevím jak jsem se domObrazeků dostala, pořád jsem byla jakoby ve vakuu a myslela jsem si, že se mě to zdá.

Nejhorší pro mě bylo to říct manželovi a synovi. Připravovali jsme se na dovolenou, jako vždy na chalupu, manžel mě tam chystal překvapení v podobě ECO záchodu (neustále jsem nadávala na naši dřevěnou kadibudku), a já zbabělec jsem pořád nenašla odvahu jim říct, že nemohu. Až když již bylo před odjezdem jsem musela s pravdou ven. Pak teprve mě povolily nervy a všechno jsem vybrečela.

Je to za mnou, vrátila jsem se do práce a myslím, že jsem udělala dobře i když stále bojuji s únavou a bolestmi svalů a kloubů. Ale v kolektivu a při práci zapomenu na všechno, nemám vnoučata, syn studuje vysokou školu, manžel je v důchodu a ještě přivydělává (to víš jak se říká: v Praze je blaze, ale draze).

V pondělí 23.7. nastupuji znovu na operaci, tentokrát se žlučníkem. Byla bych ráda kdyby ses mě ozvala, potřebuju rady.

Budu se tedy těšit, že si uděláš čas a ozveš se.
MARJÁNKA
P.S. Marjánce držím palečky!!!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář